top of page

מפסיקים לפחד מהמציאות ! (וירא)

עודכן: 17 בנוב׳ 2022

​3 המלאכים מגיעים אל אברהם אבינו לאהל - והוא פותח לפניהם שלחן מלא כל טוב. מה לא היה שם? לחמים, כמה סוגי בשרים, עוגות - והכל בשפע. דבר אחד היה שם "מעט" - ודווקא הדבר הכי חשוב: מים: " יֻקַּח נָא מְעַט מַיִם...".   למה דווקא מים הוא נותן להם מעט...?


השבוע היה יום הזיכרון ה 28 של ר' שלמה קרליבך שזכה לקרב אלפי אנשים דרך מאות השירים והניגונים שהלחין, ועל ידי הסיפורים והתורות שאותם לימד וסיפר. 


נביא רעיון אחד שהוא כותב בהקשר לפרשת השבוע הקרובה, פרשת "וירא":

מה היה ההבדל המהותי בין נח לאברהם? התשובה : נח ראה עולם מקולקל לפניו, ו"הרים ידיים". הוא לא האמין בכוח הרוחני שלו להאיר ולתקן את המציאות. הוא חשב שהמציאות מבחוץ הרבה יותר חזקה ממנו, ולכן התכנס פנימה והציל רק את עצמו.


לעומתו: אברהם אבינו רואה מציאות קשה של אנשי סדום אבל הוא פועל בצורה אחרת לגמרי: הוא מבקש מהקב"ה שייתן לו ללכת עם עוד מנין של צדיקים והם יהפכו את סדום מקצה אל הקצה !

אברהם אבינו לא מפחד מהמציאות, כי הוא מאמין בכוח הרוחני שלו ליצור שינוי במציאות !

הוא יודע כמה כוח יש בכל מחשבה, דיבור או מעשה טובים כדי להשפיע וליצור שינויים של ממש בכל המציאות !


ויותר מזה: הוא יודע שכדי להשפיע על המציאות - לא צריך המון אנשים או מהלכים גדולים, אלא אפילו אדם אחד עם אמונה עצומה באמת הרוחנית שלו - יכול ליצור מהפכים.


וזה הרעיון של ה"מעט מים": המים הם משל לתורה, לכוח הרוחני שקיים אצלנו, ואברהם אבינו אומר שאפילו עם "מעט מים" - היינו: אדם אחד שמאמין בעוצמה שקיימת בתורה ובעצמו - יכול ליצור שינויים אצל אנשים (גם אם זה נראה לנו במבט ראשון כדבר בלתי אפשרי...).


 ומכאן גם לימוד גדול אלינו - כל אחד באופן הפרטי בחיים שלו: במקום לחשוש מהמציאות (כל אחד בהקשר שלו), במקום לחשוב שאין לו כוח להשפיע ולתקן - צריך להאמין במי שהוא, בכוחות העוצמתיים שלו, ולדעת באופן ברור: אני חזק ויכול ליצור שינויים של ממש במציאות של החיים שלי: בין אם זה בפועל ממש,או לפחות בהתייחסות שלי אליה. 


המציאות היום (בעיקר לאור הבחירות...) מחכה וצריכה מנהיגים אמיתיים שמאמינים בעצמם ובכוח הרוחני שיכול ליצור שינויים של ממש, ולהוביל את עם ישראל למצב רוחני ותודעתי חדש ועוצמתי !


ועל זה אומר הנביא יואל (פרק ד): "הַחַלָּשׁ יֹאמַר גִּבּוֹר אָנִי". גם אם עד עכשיו חשבת שאתה חלש - אמור מרגע זה לעצמך : אני גיבור, ואני מתנהג ופועל כגיבור !

זה הלימוד הגדול שאנחנו לומדים מאברהם אבינו! 


בהצלחה לכולנו בדרך להשפעה במציאות האישית והכללית!

שמואל

3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

המערה של רשב"י (ל"ג בעומר)

המצב היה קשה ובלתי נסבל: היה כאן שלטון אכזרי, שרדף את היהדות, והרג אלפי יהודים. אותו שלטון, הוציא להורג גם את גדולי ישראל, וביניהם את רבם האישי. ובנוסף לכל זה, זמן קצר לפני כן, 24000 החברים שלהם – מתו

להאיר את העכשיו (אמור)

איך מחזיקים מעמד במצבים לא פשוטים של ייאוש, אכזבה וחוסר תקווה? מאיפה שואבים את הכוח להמשיך קדימה? מאיפה יכולים רווקים ורווקות שמחפשים כבר שנים להקים משפחה, ולא מצליחים-לקבל את הכוח והעידוד להמשיך הלאה

להיות עצמאי באמת (קדושים-יום העצמאות)

השאלה שמהדהדת אצל כולנו היא האם נכון וראוי לחגוג השנה את יום העצמאות? מצד אחד עברנו אירוע קשה ומטלטל, ואנחנו עדיין בתוך אותה המלחמה, ומצד שני האם ניתן להתעלם מעניינו של היום הגדול הזה? כל ילד בתחילת ח

Comments


bottom of page