top of page

במה אתה מרוכזים? (שלח)

אז מה יש יותר סביבנו: יותר טוב או יותר רע?

לפעמים ישנה אווירה כללית כזו שזה יותר 'נכון' לקטר על המצב ולראות מה לא בסדר בו. אנחנו מחפשים את הרע – וגם מוצאים אותו.

אבל האמת לאמיתה היא שמה שתחליטו שיהיה יותר בחיים ששלכם – הוא באמת יהיה יותר!


210 שנים ישבנו במצרים וסבלנו אין סוף התעללות, ותמיד חיכינו לרגע הזה שנצא משם וסוף סוף נגיע לארץ ישראל.

והנה אנחנו כל כך קרובים, וקבוצת המרגלים יוצאת לשליחות שמטרתה לומר לנו איך לכבוש את הארץ. אחרי 40 יום היא חוזרת, ועשרה מתוכם מספרים לנו את כל הרע והשלילי שקיים בה.

ברגע אחד כולם נסחפים אחרי האווירה המקטרת, וכולם בוכים על המצב...


מה באמת קרה שם: איזה דברים רעים הם רעו שם? האם הארץ היתה באמת כל כך גרועה?  האם באמת אי אפשר היה להתגבר על כמה ענקים שנמצאים בה?


אומר לנו רש"י משפט אחד שמסביר את הכל: "וַיֵּֽלְכוּ וַיָּבֹאוּ: מַהוּ וַיֵּלְכוּ? לְהַקִּישׁ הֲלִיכָתָן לְבִיאָתָן, מַה בִּיאָתָן בְּעֵצָה רָעָה אַף הֲלִיכָתָן בְּעֵצָה רָעָה".


באמת כל הסיפור לא התחיל ממה שהם ראו בארץ.

הסיפור התחיל עוד לפני שהם בכלל יצאו לשליחות!

הם היו אנשים עם עין רעה מראש, שממש לא רצו לעזוב את המדבר, וממילא לאורך כל השליחות שלהם הם חיפשו אך ורק את הדברים הרעים שהיו בארץ.


בשיטת הנל"פ אנחנו אומרים ש'מה שאתה מחפש - את זה תמצא!'.

זה לימוד גדול מאד אלינו: אם אנחנו נחליט מראש שאנחנו לא מסוגלים לעשות משהו - זה יתברר אח"כ כנכון במציאות.  אם נחליט מראש שניכשל - הסיכויים הגדולים שזה מה שיקרה.

כלומר: לא המציאות קובעת מה יקרה, אלא אנחנו קובעים!


וממילא: אם נחליט לחפש את הטוב ואת מה שכן עובד בחיים שלנו - נגלה שעוד ועוד דברים כן עובדים ומצליחים לנו.

ואת זה עושים על ידי עבודה מודעת להיות בעלי לב טוב ועין טובה על עצמנו ועל כל המציאות, כי זה מה שיקבע איך תיראה המציאות שלנו.


זה נכון ברמה האישית, ונכון בוודאי גם ברמת העם והמצב הנוכחי:

אפשר להתרכז ולחפש מה לא עובד וכמה המצב גרוע..., אבל באותה מידה אפשר במודע לחפש ולמצוא הרבה טוב שקורה עכשיו, הרבה התפכחות של הרבה אנשים, הרבה הישגים והרבה חסד.


מי שמחליט במודע לחפש את הטוב, הוא קשור לדמויות של יהושע וכלב שאמרו בצורה ברורה ומחלטת בלי שום פחד (לא מארה"ב ולא משום קולות תבוסתניים אחרים בתוך מחנה ישראל...): "עָלֹה נַעֲלֶה וְיָרַשְׁנוּ אֹתָהּ כִּי יָכוֹל נוּכַל לָהּ".

ככה נראה אדם שבונה את עצמו כאישיות חזקה ויציבה, ככה בונים עם חזק ומאמין, וככה נכנסים ומתיישבים בכל ארץ ישראל בגדול!


שבת שלום ומבורך!

שמואל מינקוב

מאסטר נל"פ, מדייק אנשים לעצמם3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

אל תהיו עם עין רעה (בלק)

לכל אחד מאיתנו יש אוסף שלם של כישרונות חיוביים. בדרך כלל אנחנו משתדלים להשתמש בהם לתועלת של עצמנו או לטובת העולם. אבל לפעמים אנחנו פוגשים אנשים שיש להם כישרון מסוג אחר: עין שלילית. בכל מצב האנשים האלו

להסתכל על הנחש (חקת)

בדרך כלל אנחנו רגילים לחלק את העולם האישי שלנו ל 2 חלקים: דברים שמצליחים לנו, ודברים שפחות מצליחים לנו... זו חלוקה שכולנו הורגלנו אליה מאז שאנחנו ילדים, ומאז ואילך יש לנו הצלחות ויש לנו כישלונות, והחי

לא לוותר על האמת (קורח)

כמה אומץ צריך כדי לעמוד בסחף של הלחץ החברתי, מ'מה יגידו', 'איך אני אתפס בעיני אחרים' ועוד כל מיני חששות כאלו. לפעמים אתם רוצים לעשות משהו שחשוב לכם, למצוא מקום עבודה חדש, לצאת לפגישה נוספת עם אדם שמוצ

Comentários


bottom of page